A nap kérdése: jár év végi jutalom az óraadó tanároknak is?
Olvasói kérdésre válaszolunk.
Olvasói kérdésre válaszolunk.
Van, aki évek óta nem kapott béremelést, 4300 forint bruttó a díja.
Sok iskolában a természettudományos tárgyak vagy az idegen nyelvek tanítását óraadókkal oldják meg. A pedagógusok béremeléséből ők sem maradnak ki, mutatjuk mennyivel emelkedhet a fizetésük.
A státusztörvény több pontban is rendelkezik arról, hogy a jövőben kik, és milyen feltételek mellett taníthatnak a nevelési-oktatási intézményekben. Mutatjuk a legfontosabb szabályokat.
Egy a neve elhallgatását kérő iskolaigazgató szerint míg korábban nem kellett a létszám miatt aggódni, manapság már a nyári szünet tanárvadászattal telik.
Az új pedagóguséletpálya-törvény (státusztörvény) jogilag lehetőséget ad arra, hogy a felálló tanárok óraadóként tovább taníthassanak. A gyakorlatban azonban ez nem mindig valósul meg.
Még kilenc napig dönthetnek a pedagógusok az új jogviszony elfogadásáról. Milyen lehetőségeik vannak azoknak, akik visszautasítják a szerződést? Megnéztük, hogy szóba jöhet-e, ha óraadónak állnak a tanárok.
Erről Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter ma beszélt a kormányinfón.
„Az óraadók megbízási szerződés alapján a jövőben heti tíz óra helyett akár tizennégy órát is tarthatnának” – sok más mellett ezt is tartalmazza a köznevelési törvény módosító javaslata, amelyet a kormány hétfőn nyújtott be az Országgyűlésnek.
Nyílt levelet írtak a Pannon Egyetem Modern Filológiai és Társadalomtudományi Kar dékánjának a kar drámapedagógus hallgatói, akik szerint az intézmény egy dékáni döntés alapján tíz óraadó oktatótól vált meg, akik mind elismert szakemberek.
A rektorok nem mernek hozzányúlni a zárolt vagyonhoz, így a zárolás miatt több intézmény hónapok óta nem tud fizetni...
Eredményesen zárult a Magyar Rektori Konferencia (MRK) és a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) közötti egyeztetés a...